Сучасна музична академія MELODI — Уроки гри на етно барабанах в Києві

Уроки гри на барабанах

Музичний релакс на барабанах - корисні та захоплюючі заняття для будь-якого віку та рівня підготовки в Києві. Сучасна музична академія Мелоді запрошує вас на уроки, що подарують вам фантастичне відчуття ритму, розвинуть музичний слух, навчать створювати запальні мелодії та просто дозволять чудово провести час!

Кахон

Кахон
Дарбука

Дарбука

Джембе

Джембе

Глюкофон

Глюкофон

Бонго

Бонго

Пропонуємо захоплюючі уроки гри на етнобарабанах в Києві:

Джембе

Джембе - західноафриканський барабан у формі кубка - найдавніший інструмент з Малі. Має відкритий вузький низ і ширший верх, на який натягується мембрана. Що ще крім нього може претендувати на звання першого інструменту?

Назва інструменту складена з 2 слів і означає: «Джем» - міцне африканське дерево, і «Бе» - шкіра кози. Вважають, що відкрита форма корпусу походить від звичайної дробарки зерна. Історія говорить нам, що джембе з'явився в Малійскій Імперії в XII столітті. Археологи ж наполягають, що найстаріший зразок джембе, який дійшов до наших днів, датується 4 століттям до н.е. Можливо насправді вони існували набагато раніше ...

Так ось, називався він образно - Healing Drum (Цілющий Барабан).

Для традиційноих для джембе африканських ритмів характерна поліритмія, коли кілька барабанних партій створюють загальний ритм. В Африці майстра гри називають djembefola. Джембефола повинен знати всі партії виконуваних в селі ритмів. Кожен ритм відповідає певній події або ритуалу. Використовувався він також, як засіб зв'язку між племенами. В Африці до джембе ставилися дуже серйозно і з повагою, наділяли його магією і сакральним змістом. 

Грають на джембе долонями. Основні удари:

• Бас (в центр мембрани),
• Тон (основний удар по краю мембрани),
• Слеп (ляпас по краю мембрани).

Loading...

Дарбука (тарбука, дарабука, думбек, табла)

Loading...

Дарбука - основний паркусійний інструмент Ближнього Сходу, що останніми роками отримав неймовірне поширення та популяризацію по всьому світі.

Розрізняють два основні різновиди дарбук - турецьку і єгипетську.

Турецька відрізняється гострими краями обода, на якому кріпитися мембрана. На них можна грати в щолчкових техніках, витягуючи звук хльосткими ударами по обіду. Але для навчання цей інструмент травматичний і незручний - об гострі краї ранятся пальці і заважають винесені назовні болти, що кріплять обід до корпусу.

Єгипетська дарбука (часто званий думбек) з обтічним, рівним по висоті з мембраною, краєм обода. Це універсальний і практичний як в навчанні, так і в професійному виконанні інструмент, що набирає популярність серед любителів етнічних барабанів.

Грають на дарбуках і сидячи, і стоячи. У першому випадку барабан тримають на колінах, у другому - підвісивши на ремінь притискають його до лівого боку. Тональна різноманітність дарбук широка і обмежується тільки навичками, технічністю або фантазією музиканта. Поряд з традиційним звукодобуванням в двох тонах (високому від удару ближче до краю мембрани, і низькому при ударі посередині), є безліч прийомів і технік:

  • гра долонями, кінчиками пальців, паличками;
  • засування всередину корпусу руки і зміни тону звуку,
  • гра клацанням або хльосткими ударами, заповнення ритмічних пауз ударами долонь;
  • розміщення всередині корпусу спеціальних металевих тарілочок.

Бонго

Бонго за своєю конструкцією являє пару з'єднаних барабанів, на котрих потрібно грати, затиснувши інтрумент між ікрами.

Ці барабани різних розмірів: більший барабан називається іспанською hembra (жінка), менший - мачо (чоловік). Традиційно, більш низько налаштований, «жіночий» барабан знаходиться по праву руку від музиканта, біль високо налаштований "чоловічий" - по ліву.

Бонго широко використовуються як у традиційній кубинській музиці, так і в латиноамериканській музиці взагалі. По них ударяють долонями або пальцями, хоча деякі сучасні композиції вимагають гри барабанними паличками.

Вважається, що на бонго зможе грати будь-яка людина, що має непогане почуття ритму і деякі навички. Однак щоб стати справжнім віртуозом, треба довго вчитися, в чому наша Академія вам з радістю допоможе.

Цей кубинський інструмент (хоча його витоки й ведуть до Африки) додає необхідних емоцій при виконанні сальси, але й якщо талановитий музикант просто виконує соло, він викликає море захвату. Звичайно, багато що залежить не тільки від творця захоплюючих ритмів, а й від самого інструменту.

Loading...

Кахон (cajon)

Loading...

Кахон - перкусійний інструмент родом із Перу. Має форму паралелепіпеда з шістьма дерев'яними площинами, по яких вистукують ритми з допомогою долонь, пальців та різноманітних паличок, молоточків та щіточок (політ фантазії гарантовано!).

На сьогодні кахон використовується у багатьох музичних стилях від етніки, фламенко та джазу до електронного амбієнту, даб-степку і хіп-хопу. А ще він є улюбленцем ютуб-влогерів, адже маючи широченний спектр використання та "стильне" звучання, він лишається цілком простим у опануванні.

Зазвичай на кахоні грають руками. Техніка гри на ньому не відрізняється від інших ударних перкусійних інструментів, наприклад, бонгів.

Деякі кахоністи використовують разом з кахоном спеціальну педаль, на зразок педалі для великого барабану. Вона вдаряє по бічній або передній частині корпусу, створюючи низькі басові звуки, схожі на звук великого барабану(бас-бочки).

Завдяки різноманіттю звуків кахона багато музикантів порівнюють його з барабанною установкою. І саме кахоном користуються для її заміни на акустичних виступах.

Глюкофон (ханґ, HAPI drum, tank drum)

На початку 21-го століття в Європі був винайдений музичний інструмент, який цілком можна назвати універсально-етнічним: він поєднав у собі новітню конструкцію і прадавню пентатонічну основу гри. Він став явищем, яке відбиває стихійний потяг людей до “природнізації” свого емоційного життя й музичного побуту − повернення до витоків. І отримало це явище назву глюкофон (glück німецькою означає “щастя”).

Хто почне шукати на глюкофоні знайомі мелодії, той легко пересвідчиться, що навіть чимало давніх українських пісень мають основу в мажорній чи мінорній пентатоніці, що ідеально підходить для глюкофона. Новачкам буде приємно дізнатися, що з ним навіть не обов’язково дослівно й до-нотно підбирати мелодію. Її можна співати, а звуки, яких бракує, гармонізувати іншими з-поміж наявних на інструменті. Ці додаткові звуки дуже прикрашають пісню; їх легко знайти інтуїтивно (вибір, слава Богу, невеликий!), не вдаючись у подробиці нотної грамоти. Це дуже приємне й цікаве заняття з серії “музика для себе”. Причому з часом музика-для-себе може стати музикою-для-друзів, а тоді й музикою-для-всіх – це вже справа бажання й техніки.

Loading...

Етнобарабани для дітлахів

Loading...

Якщо гра на барабанах - чудовий релакс для дорослих - то для дітлахів це справжня подорож в фантастичний світ музики, ритму та творчості.

Доволі легкі в опануванні - етнобарабани підходять навіть для найменших наших студентів (від 2х років), а спеціальна дитяча програма від Сучасної музичної академії MELODI гарантують вашый дитины не лише корисне, а й веселе навчання.

Оберіть уроки музики на етнобарабанах, якщо ви прагнете, щоб ваша дитина стала майбутнім музикантом з вімінним почуттям ритму, розвинутою артистичністю та пластичністю тіла.

Отримайте заняття в подарунок: